Zajímavé odkazy pro IVT

Virtuální zneužití v přímém přenosu (10. 9. 2010)
Výtažek z prezentace zabývající se (ne)zabezpečením počítače, sítí a komunikace na počítačové síti.

Zajímavé odkazy pro IVT

Úpravy fotografií v GIMPu (10.4.2008)
Pokud se Vám z jakéhokoliv důvodu nepovede vytvořit dokonalou fotografii, doporučuji Vám pokusit se ji zachránit - s pomocí tohoto článku a GIMPu by to mělo být velmi jednoduché.
Modelování a návrh databází (7.2.2008)
Pokud by někoho blíže zajímala tvorba kvalitních databází, níže uvedené programy mu mohou značně usnadnit život. Program Visual Paradigm využívá jazyka UML a je velmi vhodný pro ER modelování i fyzický návrh struktury databáze. Program DBDesigner4 už podle názvu slouží především pro fyzický návrh databáze a implementaci na DBMS.
Přehled vlastností v CSS (8.11.2007)
Pro podrobnější dokumentaci k tvorbě kaskádových stylů doporučuji využít odkazu níže, případně je na internetu k nalezení řada dalších článků a seriálů.
Seriál článků o počítačových sítích (13.9.2007)

Pokud by se někdo hlouběji zajímal o problematiku počítačových sítí, doporučuji prostudovat níže uvedený seriál publikovaný na serveru svetsiti.cz.

Programy pro návrh databází (13.9.2007)

Při návrhu databází je vhodné používat specializovaný software. Přilinkované programy Vám dovolí WYSIWIG vytvořit tabulky i relace a celou namodelovanou databázi poté přímo exportovat do SQL. Program DBSDesigner je určen čistě pro modelování a tvorbu databází je distribuován zdarma. Program Enterprise Architect můžete využívat v trial verzi a kromě návrhu datábazí nabízí široké možnosti modelovacího jazyka UML 2.0 pro vývoj projektů objektového programování.

Bezpečnostní díry WEP zabezpečení wifi (11.10.2007)

Pokud doma, nebo v kanceláři instalujete bezdrátovou síť, je vhodné ji zabezpečit proti proniknutí nechtěných osob. Zabezpečení pomocí protokolu WEP není právě nejúčinnější - lze jej prolomit během několika sekund, viz. přiložený dokument.

Základy tvorby xhtml dokumentů (18.10.2007)

Pro budoucí i současné tvůrce webu doporučuji tento obsáhlý tutorial pro tvorbu kvalitních a validních XHTML dokumentů.

Nálepky
Slovník - výběr
Vyzkoušejte si
Další odkazy